вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane błyskawicznie się eksploatują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać typy konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się rozpocząć od należytego oraz skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego uzależniony jest wynik finalny własnych prac. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież insektami. Podczas gdy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli pragniemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, ale nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im wiele uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий